FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
FILL IN THE FORM, WE'LL CALL YOU
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır. Return will be provided within 24 hours.
  • Online YDS Mayıs 2022
  • Serdar Şadoğlu Yds 2022 Temmuz
  • Sarf ve tercüme
  • alteust
  • bayanlaraozelust

Haberler

Haberler

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Türkiye Münazaraları Final Programı ve Ödül Töreni 12-13 Haziran 2022 tarihinde Bursa’da gerçekleştirildi. Anadolu imam hatip liselerindeki Türk öğrenciler için İngilizce, Arapça, Japonca, Çince, Farsça, Almanca, Fransızca, Rusça ve İspanyolca; uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören 94 farklı ülkeden yabancı uyruklu öğrenci için ise

Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören 94 farklı ülkeden yabancı uyruklu öğrenci için ise Türkçe olarak yapılan münazara yarışmaları finalinde öğrenciler, toplumsal ahlak ve vicdanın kanun ve disiplin kuralları karşısındaki etkisi üzerine tartıştılar.

Bünyesinde yabancı dil hazırlık sınıfı bulunan Anadolu imam hatip liseleri ile uluslararası Anadolu imam hatip liseleri arasında bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Türkiye Münazaraları Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün uluslararası olarak yürütmüş olduğu en büyük projelerden birisi olarak gerçekleştiriliyor. Okul içi ve okullar arası elemelerin nisan ve mayıs aylarında çevrim içi olarak yapıldığı münazara yarışmalarında takımlar, küresel ölçekte sosyal konuları ele alıp 10 farklı dilde yarıştılar. Organizasyonun Türkiye Finallerinde üniversitelerden ve dil eğitimi veren kurumlardan 36 ayrı öğretmen ve öğretim üyesi seçici kurul olarak görev yaptı.

Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde 12-13 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Finalleri’ni; Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi de destekledi. Yarışmaların ilk yılından beri paydaş kuruluşu olan Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumunun da destekleyicisi olduğu Türkiye Münazaralarında 20 okul 10 ayrı dalda final için yarıştı. Ödüllerinin Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) tarafından karşılandığı yarışmalara Bursa’da birçok sivil toplum kuruluşu da destek verdi.

 

 

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Özel Akdem Yabancı Dil Eğitim Merkezi bünye...