FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
FILL IN THE FORM, WE'LL CALL YOU
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır. Return will be provided within 24 hours.
  • Bayram b
  • NC 1
  • Genel Arapça
  • Ürdün
  • Arapça Ekim
  • ing yeni üst
  • Arapça mütercim
  • Bayanlara özel ileri
  • özel ders
  • alteust

Sıkça Sorulan Sorular

C: Akdemistanbul’un faaliyet alanları:

•          Yabancı dil eğitimi (Kurumsal ve Bireysel Arapça, Yabancılar için Türkçe, İngilizce)

•          4 Yıllık Arap Dili Mütercim Tercümanlık Eğitimleri

•          YÖS Eğitimleri

•          Yurt dışında dil kursları organizasyonu

•          Yayıncılık hizmetleri

•          Arapça Kitap Dağıtımı

•          Arapça Öğretmen Akademisi

•          Telif Hakları ve Tercüme Ajansı

•          Sınav Merkezi

•          Yabancı Öğrenciler için Üniversite öğrenci danışmanlık merkezi

•          Arapça Öğretmen Akademisi

•          Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri

 

C: Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları Türkiye’de Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın eğitim danışmanlığında 2009 yılından itibaren faaliyet gösteren Türkiye Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel bir dil eğitim kurumudur. Bünyesindeki öğretmen ve öğrenci sayısı itibariyle dil merkezi Türkiye’de yabancılara Türkçe öğretimi ve Arapça dil öğretimi alanlarındaki en büyük dil merkezi olma özelliğini göstermektedir. Merkez bünyesinde bir yıl içerisinde 60 ülkeden 3000’den fazla öğrenci Türkçe öğrenirken, yıl içerisinde 20’yi aşkın ülkeden 4000 kadar öğrenci de Arapça, 1000 kadar öğrenci de İngilizce eğitimleri almaktadır. Ayrıca yabancı öğrenciler için üniversiteye giriş sınavı olarak Türkiye’de uygulanan YÖS Sınavına hazırlık kursları da ciddi rağbet görmektedir. 100’ü aşkın öğretmenin eğitim verdiği merkez yabancı dil öğretimi alanında çok geniş bir hizmet yelpazesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları bünyesinde Arapça ve Türkçe dil öğretim yayıncılığı alanında hizmet veren ve yine tematik olarak Türkiye’nin en büyük dil öğretim yayıncısı olan Akdem Yayınları’nda 250’ye yakın yayın başlığı bulunmaktadır. Ayrıca kurum bünyesinde Arap ülkelerinden 60’ı aşkın yayınevinin 12.000’den fazla eseri Türkiye’de Akdem Store markası ile sayıları 5 milyonu bulan Arap nüfusuna hitap etmektedir.

 

            Arapça, İngilizce, İspanyolca, Rusça, İtalyanca başta olmak üzere 15’i aşkın dil ile Türkçe arasında tercüme hizmetlerinin verildiği Akdem Telif Hakları ve Tercüme Ajansı Akdemistanbul’un edebiyat alanında sunmuş olduğu önemli bir hizmet alanıdır. Dünya genelinde 50’yi aşkın yayınevini temsil eden Akdem Telif Hakları ve Tercüme Ajansı yine 40’ı aşkın tercüman ile bu güne kadar birçok yayıncıya hizmet sunmuştur.

 

            Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları bünyesindeki Akdem Sınav Merkezi, uygulamış olduğu “Arapça Dil Yeterlilik Sınavı” ile bir çok kamu ve özel sektöre hizmet sunmakta; Arapça dil becerisini ölçümlendirmek isteyenler için çok önemli bir imkan sağlamaktadır. Akdem Sınav Merkezi iki yıllık bir süre içerisinde dilin dört temel becerisini ölçen sınavını 5000’i aşkın adaya uygulayarak önemli bir çalışmaya imza atmıştır. Merkez bünyesinde ayrıca kamu üniversitelerinin uygulamış olduğu TÖMER (Türkçe Dil Yeterlilik) Sınavı da bulunmaktadır.

 

            Arapça Öğretmenlerinin gelişimlerini ayrı bir birim altında takip eden Akdem Arapça Öğretmen Akademisi, Arapça öğretmenlik alanında sunmuş olduğu formasyon eğitimleri ile kurulduğu günden bu güne kadar 20 ülkeden 1000’i aşkın öğretmene eğitim vermiştir. Eğitimlerin bitiminde öğretmenler örnek ders sunumları ile kendilerini test etme imkanı bulmakta, Öğretmen Akademisi’nden alınan tecrübe belgeleri ile istihdama ciddi bir katkı sağlanmaktadır.

 

            Akdemistanbul bünyesindeki Öğrenci Danışmanlık Merkezi Türkiye’de lisans ve lisans üstü alanlarda gerek kamu gerekse vakıf üniversitelerinde eğitim almak isteyenler için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Yurt dışından Türkiye’ye gelecek öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayan merkez özellikle tercih dönemlerinde yabancı öğrencilerin vazgeçilmez bir adresi olmuştur.

 

            Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumlarının sivil projelerini yönetmiş olduğu Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği de Türkiye’de 11 yıldır Millî Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlenen Arapça Dil Yarışmaları, sağlık sektörüne yönelik düzenlenen Sağlık Arapçası eğitimleri, Arapça Uygulamalı Dil Bilim Dergisi çalışmaları, öğretmenlere yönelik sunulan Arapça Pratik Dil Eğitimleri, Uluslararası Arapça Öğretimini Geliştirme Sempozyumu ve 18 Aralık Dünya Arapça günü etkinlikleri ile Türkiye’de dil öğretim alanında faaliyet gösteren önemli bir sivil toplum kuruluşudur.

 

C: Millî Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Akdem Yabancı Dil Eğitim Merkezi, bünyesinde Arapça ve Yabancılar için Türkçe eğitim programları sunmaktadır. Aracı Dilsiz eğitim modeli ile kurum bünyesinde her seviyeden öğrenci kitlesinde dil eğitim programları sunulmaktadır. Sadece bayanlara özel programlar olduğu gibi karma eğitimler de bulunmaktadır.

 

C: Özel Akdem Yabancı Dil Eğitim Merkezi kayıt yaptıran öğrencilerimizin % 70 oranında derslere devam etmesi zorunludur. Aksi takdirde MEB tarafından kendilerine verilecek olan Yabancı Dil Sertifikası’nı almaları söz konusu olamayacaktır.

 

C: Akdemistanbul bünyesinde bayanlara özel dört yıllık Arapça Mütercim tercümanlık Eğitimleridir. 1 yıl Arapça Hazırlık, 3 yıl da Mütercim tercümanlık eğitimlerinin verildiği Dil Enstitüsü hafta içi dört gün bayanlara özel sınıflarda eğitim sunmaktadır.

 

C: Çoğunluğu Arap ülkelerinden gelen uluslararası deneyime sahip hocalarla sürdürülen Arapça programlarımız başlangıç düzeyindekiler için her biri 70 saatlik 12 kurdan oluşmaktadır. Kurlarda okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini dikkate alan dersler bulunmaktadır. Dersler aracı dilsiz eğitim metoduna göre Türkçe kullanılmadan işlenir.

Türkçe kursları ise her biri 100 saatlik toplam 5 kurdan oluşur. Türkçe derslerinde de dersler aracı dilsiz olarak işlenir.

 

C: Genel Arapça derslerinde Akdem Yayınları tarafından hazırlanan “Miftahu’l Arabiyye” eğitim setleri temel kaynak kitaplarımızdır. Temel kaynak kitapların dışında yardımcı kaynak kitaplarımız da mevcuttur. Genel Türkçe derslerinde ise İstanbul Kitabı takip edilmektedir.

C: Ders günleri kurdan kura ve sınıftan sınıfa değişmekle birlikte hafta içi sabah, öğlen, öğleden sonra ve akşam programları; hafta sonu ise (cumartesi-pazar) sabah ve öğleden sonra programları uygulanmaktadır. Toplamda 6 ayrı zaman diliminde eğitim seçeneği sunulmaktadır.

 

C: Akdem bünyesinde Genel Arapça eğitimlerini tamamlamışlar için Basın Arapçası, Simultane ve ardıl çeviri eğitimleri, tercüme teknikleri, klasik metin okumaları, ileri düzey pratik dil eğitimler, YDS ve YKS’ye hazırlık kursları ile belirli dönemlerde Arapça Muafiyet Sınavlarına hazırlık eğitimleri de verilmektedir.

 

C: Eğitimlerimizi bitiren bütün öğrencilerimize katılım belgesi verilmektedir. Ayrıca öğrencilerin kur bitirme sınavlarını geçmeleri durumunda kendilerine başarı belgesi takdim edilir. Millî Eğitim Bakanlığının sınavlarına girmek isteyen öğrencilerimiz için de asgari 3 kur bitirmiş olma şartı aranmaktadır. Bu durumda ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan sınav uygulanmakta, başarılı olanlara sertifika verilmektedir.

C: Arapça yeterliliklerini ölçümlendirmek isteyenler için dilin dört temel becerisini ölçen Arapça Dil Yeterlilik Sınavı (ADYS) uygulanmaktadır. ADYS birçok özel sektör kurumu tarafından kabul edilen önemli bir sınav uygulamasıdır. Türkçe dil yeterliliğinde ise kamu üniversiteleri ile yapılan anlaşmalar üzerine kurumumuzda belli periyotlarla üniversitelerimiz TÖMER sınavı uygulamaktadır.

 

C: www.akdemyayinlari.com adresimiz üzerinden internetten alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanmayanlar için kapıda ödeme seçeneği ile alışveriş yapmak mümkündür.

 

C: Akdemistanbul Arapça öğretmenlerine çok büyük değer vermektedir. Her yıl İstanbul’da öğretmenlere yönelik ücretsiz Arapça dersleri verilmekte, ayrıca öğretmenler için Arapça YDS seminerleri ile online eğitimler de sunulmaktadır. Prof. Dr. Nurettin Ceviz’in Online YDS Eğitimleri ile Prof. Dr. Musa Yıldız’ın online eğitimleri Türkiye’nin bütün illerinden takip edilmektedir. Arapça öğretmenlerimiz yayınevimizden çıkan Arapça öğretimine dair yeni kitapları online olarak inceleyebilmekte, talep etmeleri durumunda çok özel ıskontolarla temin edebilmektedir. Ayrıca Arapça Öğretmen Akademimiz bünyesinde sunulan eğitimler Arapça dil formasyonunu geliştirmek için planlanmış eğitimlerdir.

 

C: Edebiyat ve düşünce dünyasından eserlerin Türkçeden Arapça, İngilizce, Almanca, Rusça, İtalyanca ve İspanyolca çevirileri ile bu dillerden Türkçeye çeviriler yapılmaktadır. Alanının uzmanı tercümanlar tarafından yapılan bu çeviriler dünyanın önde gelen yayınevlerinde yayınlanmaktadır. Ajans bünyesinde eserlerin telif hakları satışı için danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

 

C: Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları hakkında bilgi almak için:

www.akdemistanbul.com.tr

 

Akdem Yayınları hakkında bilgi almak için:

www.akdemyayinlari.com

www.akdempublishing.com

 

Akdem Sınav Merkezi hakkında bilgi almak için:

www.akdemsinavmerkezi.com

 

Akdem Telif Hakları ve Tercüme Ajansı hakkında bilgi almak için:

www.akdemagency.com

 

Akdem Store hakkında bilgi almak için: 

www.akdem.store

 

Arapça Yarışmaları hakkında bilgi almak için:

www.arapcayarismalari.org.tr

 

Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneğimiz hakkında bilgi almak için:

www.akademidernegi.org.tr

 

Arapça Öğretimini Geliştirme Sempozyum Organizasyonumuz

www.arapcasempozyumu.org

 

Uygulamalı Arapça Dil Bilim Dergisi Lisaniyat:

www.lisaniyat.com

 

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: İleri Düzey Arapça Eğitimleriniz var mı ?...