FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır.
  • Online Eğitimler

Hakkımızda

Kurumsal

akdemistanbul_fatih_bina.jpg

Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları 2009 yılının Mayıs ayında Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın kuruculuğunda İstanbul’un Fatih ilçesinde faaliyetlerine başlamıştır.

Bünyesinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren Özel Akdem Dil Eğitim Merkezi, öğrenci ve öğretmen sayısı itibariyle Arapça ve Yabancılara Türkçe eğitimlerinde Türkiye’nin en büyük dil eğitim merkezi olma özelliğini göstermektedir.

Kurum bünyesinde Arap Dili alanında lisans eğitimi almak isteyenler için Hollanda’da faaliyet gösteren Avrupa İslam Üniversitesi’nin dört yıllık lisans programlarının takviye dersleri uygulanmakta, öğrencilerin uzaktan eğitim sistemi ile sınavları organize edilmektedir.

Yabancılara yönelik Türkçe Dil Eğitimlerinin yanı sıra yabancı öğrencilerin Türkiye’deki üniversitelere girişinde yapılan YÖS Sınavları için takviye eğitimler düzenlenmekte, devlet okullarında okuyan Arap öğrenciler için okul derslerine takviye Arapça-Türkçe destekli etüt programları uygulanmaktadır.

İstanbul’da otuzu aşkın noktada iki bine yakın öğrenciye kurumsal Arapça eğitimleri hizmeti sunulmaktadır.

Ürdün’de Ewan Dil Eğitim Kurumları ile iş birliği protokolü olan Akdemistanbul, yarıyıl tatili ile yaz dönemlerinde öğrencilerin Ürdün’de dil eğitimi programlarını organize etmekte; aynı şekilde yurt dışından Türkiye’ye yönelik “Turizm Odaklı Türkçe Dil Eğitim Paketleri” programları düzenlemektedir.  

Türkiye’de Arapça ve Yabancılara Türkçe öğretimi alanında tematik yayınlar yapan Akdem Yayınlarını bünyesinde barındıran Akdemistanbul, yayın politikası ve dil öğretimindeki yaklaşımları ile yayın dünyasında seçkin bir yer edinmektedir. Akdemstore markası ile Arapça Öğretimi alanında dünya genelinde yayınların Türkiye’deki satış ve dağıtım işlerini yürüten Akdemistanbul, Türkiye’de yaşayan Arap nüfusun toptan ve perakende kitap ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

Akdemistanbul dil alanında sivil çalışmalar yürütmek ve topluma Arapça öğretimi konusunda katkı sağlamak amacıyla Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin kurulmasında öncü rol oynamış; Türkiye’de dil alanındaki tematik sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünü yapmıştır. Bu bağlamda Uluslararası Arapça Yarışmaları, Arapça Öğretimini Geliştirme Sempozyumları, öğretmenlere yönelik Arapça eğitimler,  Arapça öğretim metotları seminerleri, Uluslararası hakemli Arapça öğretim metotları dergisi, kamu kurumlarına dil eğitim danışmanlığı, proje okullarındaki Arapça öğretimin desteklenmesi Akademi Lisan Derneği tarafından paydaşları ile birlikte yürütülmektedir.

“Ana dili gibi…” sloganı ile Türkiye’de dil öğretiminde marka olan Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları olarak sizleri de sıcak ortamımıza bekler, dil öğrenmenin keyfini bizlerle çıkarmaya bekleriz…

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Islamic University of Europe’un denklik durum...