FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır.
  • Online Eğitimler

Türkçe Dil Eğitimleri - Turkish Language Courses

Akdemistanbul’da Türkçe Dil Eğitimleri

Akdemistanbul’daki Türkçe dil eğitimlerinin en önemli özelliği kursiyerleri dil bilgisi konularıyla boğmaktan çok, derslerin bol bol pratik, etkinlik ve dramaya dayanıyor olmasıdır. Hocalar sadece gerektiği kadar dil bilgisi kuralı verip, öğrenilen bir kalıbı onlarca cümle örneği ve diyaloglarla vermektedir. Dört temel dil becerisi olan dinleme – konuşma – okuma - yazma becerilerini geliştirecek şekilde, hemen hemen her konuyla ilgili sınıfta pratikler yapılmakta, kursiyerler cümle kurmaya teşvik edilmekte, konular diyaloglarla verilmektedir.

 

Kullandığımız Dil Öğretim Seti

Bilgisayar, projeksiyon ve akıllı tahtalardan yararlanarak verilen derslerin gerçekten zevkli ve eğlenceli geçtiği Türkçe kurslarımızda “YEDİ İKLİM” dil öğretim setini kullanıyoruz. Bu kitap seti yurt dışında kırktan fazla merkeze sahip olan Yunus Emre Enstitüsü’nün hazırlamış olduğu çok kaliteli bir set. Ders kitabının yanında çalışma kitabını da derslerde kullanıyoruz. Kitabın etkileşimli bir uygulaması da var. Böylece derslerde okuma, yazma ve konuşma dışında ses dosyaları ve videolara da yer vermiş oluyoruz. Böyle olunca, derslerimiz sıkıcı olmaktan çıkıyor, keyifli ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşiyor.

 

Her Yönüyle Cazip Bir Eğitim Merkezi

Hemen hemen her konuyla ilgili slaytlarımız da mevcut. Bu slaytlar sayesinde en zor görünen dil bilgisi konuları bile bol bol pratikle ve eğlenceli görsellerle öğrenilmiş oluyor. Cazip bir kitap seti, mükemmel bir müfredat, kaliteli ve çok deneyimli hocalarımız var.

 

Quiz ve Sınavlar

Kursiyerlerimizin öğrenme düzeylerini çok önemsiyoruz. Kitabın her ünitesi bittikten sonra mutlaka bir genel tekrar ve o ünite ile ilgili bir quiz yapıyoruz. Kur sonunda da muhakkak yapılan kur bitirme sınavımız mevcut. Hocalarımız quiz ve sınavları okuyup, varsa hataları işaretledikten sonra, bu hatalarını kontrol etmeleri için sınav kâğıtlarını kursiyerlere gösteriyor. Böylece bütün eksikler tamamlanıyor, bütün hatalar gideriliyor.

 

Derslere Devam Meselesi

Kursiyer eğer derslere en az yüzde 70 oranında devam etmiş, ama kur sınavında başarısız olmuşsa, o kuru ücretsiz olarak tekrar okuma hakkına sahip. Bu da elbette kursiyere bir başarı garantisi getiriyor. Yeter ki derslere devam etsin, devamsızlık yapmasın ve derslere geç gelmesin.

 

Diğer İmkânlar

Bir ders kitabını tamamlayan kursiyerlerimize takip eden bir hafta sonunda toplam sekiz derslik ücretsiz pratik paketi de sunuyoruz. Ayrıca hocalarımız her kurda bir kurum içi etkinlik ve bir kurum dışı etkinlik yapıyorlar. Böyle olunca Türkçe dil eğitimleri sadece sınıfta değil, dışarıda, çarşıda pazarda da yapılabiliyor. Buradaki derslerimiz hayatla iç içe, günlük hayatta işe yarayacak noktalara odaklanan “işlevsel” derslerdir.

 

Seviye Tespit Sınavı

Kayıt olmaya gelen kursiyer adaylarını toplam 120 soruluk Seviye Tespit Sınavı’na tabi tutuyoruz. Gerekirse kursiyer ile sözlü mülakat da yaptıktan sonra başlayacağı kuru belirliyoruz. Sizler de Türkçedeki seviyenizi öğrenmek istiyorsanız, kurumumuza gelip 120 soruluk bu Seviye Tespit Sınavı’na girebilir, durumunu belirleyebilirsiniz. Hatta dilerseniz, size uygun bir vakitte gelip ücretsiz bir deneme dersi dinleyebilirsiniz.

 

Kurlar ve Seanslar

Akdemistanbul’da Türkçe dil eğitimleri hafta içi ve hafta sonu bol seçenekli seanslarda gerçekleşmektedir. Burada her biri 72 ders saatinden oluşan toplam sekiz kur bulunmaktadır.

Yıllardır binlerce kursiyerin memnun kalarak öğrendiği gibi, başarı garantisiyle Türkçe öğrenmek isteyenler için en doğru adres: Akdemistanbul

 

                                                                                                         -------------------------------- 

 

Akdemistanbul Language Center is pleased to offer you a brief profile of the conceptual didactic and academic foundation of the courses that we provide to our students:


Akdemistanbul courses are based on interactive approach that facilitates for the student the use of conversational Turkish language in a simple and reliable way. This is achieved through the use of modern technological tools and teaching methods that focus on group learning, extra-curricular activities, competitions, audio stories, and role play etc.

 

And since Turkish language is in the ascendancy of steadily gaining an international status, it was a necessity for Akdemistanbul to upgrade its teaching methods and to adopt cutting-edge methodologies that go in line with the student's need in learning accurately and fluently.

 

Having said that, Akdem is pleased to provide you with the new teaching series Yedi İklim as follows:

 

First Book A1: Two parts(A1.1 / A1.2)

Second Book A2: Two parts(A2.1 / A2.2)

Third Book B1: Two parts(B1.1 / B1.2)

Fourth Book B2: Two parts(B2.1 / B2.2)

 

In this respect, Akdemistanbul is proud to have gathered a group expert academics with large professional and theoretical experience in teaching Turkish language to non-native speakers.

 

Within this context and following the necessity of students who want to enroll in Turkish schools and universities, Akdemistanbul has inaugurated the following:

 

1-  First preparatory school that prepare kids to enroll in Turkish state schools through supporting them with basic Turkish language skills and daily following up their homeworks and other units by means of constant monitoring done by Turkish langugage teachers who can speak Arabic.

 

2-  Consolidation courses of YÖS exam that is the main condition to be accepted at Turkish universities.

 

In addition, we have other programs we are offering to our potential students in the following days:

 

During weekend: Saturday/Sunday and in-week days from morning to evening. Within that, since Akdem is an institution that belong to The Turkish Ministry of Education, it offers its students the following services:

 

  • TÖMER Exams that allows applicants to join Turkish universities

 

Granting Arab applicants student statement document in which it can be added to residence file in order to get student residence permit.

 

For more information click here.

--------------------------------

 

يسر مركز أكاديمية أسطنبول أن يقدم لكم لمحة تعريفية عن المستوى التعليمي والأكاديمي الذي تقدمه لطلابها تعتمد الأكاديمية منهج التعليم التفاعلي الذي يسهل على الطالب استخدام اللغة المحكية في الشارع التركي بشكل سهل ومبسط من خلال استخدام الوسائل الحديثة و طرق التعليم التي تركز على المجموعات الصفّية والأنشطة اللاصفية، المسابقات ، القصص المسموعة ، تمثيل الشخصيات ....وغيرها من الأنشطةولما كانت اللغة التركية حديثة العهد في إطلاقها نحو العالمية والإنتشار كان لابد للأكاديمية من مواكبة تطوير مناهج تعليمها وتبني آخر وأحدث هذه المناهج العالمية التي تتماشى مع حاجة الطلاب في سرعة التعلّم للغة.

 

ومن هنا تقدم لكم الأكاديمية سلسلة التعليم الجديدة لديها YEDİ İKLİM

وفق التسلسل التالي :

الكتاب اﻷول A1 قسمين ( A1.1 / A1.2)

الكتاب الثاني A2 قسمين ( A2.1 / A2.2)

الكتاب الثالث B1 قسمين ( B1.1 / B1.2)

الكتاب الرابع B2 قسمين ( B2.1 / B2.2)

 

كما و تفخر الأكاديمية بفريق عمل وكادر تعليمي متمكن من خيرة الأساتذة الأتراك المتخصصين في تدريس اللغة التركية للأجانب لتقديم كل ما هو متقن ومفيد لطلابنا الكرام .

 

وتماشياً مع الحاجة الملحة التي تعترض طلابنا الأطفال للإلتحاق بالمدارس والجامعات التركية ، قامت الأكاديمية بافتتاح:

1ـ أول قسم خاص لتأهيل الأطفال في الإلتحاق بالمدارس الحكومية التركية من خلال دعمهم بأساسيات اللغة التركية ومتابعة واجباتهم المنزلية بشكل يومي .من خلال مدرّسين أتراك يجيدون اللغة العربية ومتابعة تدريس الأطفال في مختلف المواد الدراسية

. 2ـ كما وتدعم الأكاديمية طلابنا المتقدمين إلى الجامعات التركية من خلال دورات امتحان YÖS الذي يعتبر الشرط الرئيسي للقبول في تلك الجامعات .

 

كل هذا والمزيد من البرامج الداعمة للأخوة العرب في تركيا من خلال البرامج في الأيام التالية

خلال أيام العطلالسبت /الأحد و خلال أيام الأسبوع   )إثنين ، ثلاثاء ، أربعاء ، خميس ، جمعة  (وبمختلف الأوقاتصباحي بعد الظهر مسائي ولما كانت الأكاديمية مؤسسة تابعة لوزارة التربية والتعليم الوطني التركي فإنها تقدم للطلاب المنتسبين إليها الخدمات المؤسساتية التالية :

تقديم امتحان ( TÖMER )

الذي يخول الطلاب لدخول الجامعات الحكومية التركية

منح الطلاب العرب وثيقة تعريف الطالبالتي يتقدم الطالب من خلالها إلى هيئة الأمنيات للحصول على إقامة طالب في الأراضي التركي.

 

لمزيد من المعلومات اضغط هنا.

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Kur sisteminde hangi kitapları takip ediyorsun...