FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
FILL IN THE FORM, WE'LL CALL YOU
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır. Return will be provided within 24 hours.
  • online deneme sınavı
  • online eğitimler

Haberler

Haberler

Middle East Development Network (MDN) platformunun başkanlığını sürdüren Murat Daoudov’un, Şubat 2014’te Mekke Emini (Belediye Başkanı) Üsame El-Bar ile gerçekleştirdiği görüşmede, Mekke’deki belediyecilik hizmetlerinin kalitesinin artırılması ve yenilikçi uygulamaların tatbik edilmesi görüşülmüş, neticede MDN platformundan proje teklifleri talep edilmiştir. Bu çerçevede yapılan hazırlıklar kapsamında, Türkiye’deki hac ve umre sektörünün temsilcileri ile bir değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

 

Toplantı, Türkiye’nin en aktif Arapça eğitim merkezi olan ve aynı zamanda MDN’nin üye ve kardeş kuruluşu Akdemistanbul’un ev sahipliğinde 1 Mayıs 2014 günü saat 14.00-17.00 arasında gerçekleştirilmiştir.

 

Türkiye’nin farklı illerinde hac ve umre organizasyonu gerçekleştiren acenteler toplantıya davet edilmiştir. Bursa ve İstanbul’daki 6 farklı acentenin katıldığı süreçte, Mekke ve çevresinde karşılaşılan sorunlar ve bunlarla ilgili çözüm önerileri üzerine odaklanılmıştır.

 

Akdemistanbul Genel Müdürü Dr. Muhammed Ağırakça’nın açılış konuşması ile başlayan toplantıda MDN Başkanı Murat Daoudov, MDN’nin faaliyetlerinden ve Mekke Belediye Başkanı ile yapılan görüşmeden bahsetmiş, Mekke’deki belediyecilik hizmetlerinin iyileştirilmesi için öneri geliştirme hedefini ve izlenecek yolu kısaca özetlemiştir.

 

Toplantıya davet edilen hac ve umre sektör temsilcileri ile tanışılmış ve kendilerinin toplantı gündemi ile ilgili görüş ve önerileri alınmıştır. Mekke’deki belediyecilik hizmetlerinin değerlendirilmesi ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi için sektör temsilcilerinin değerlendirmelerine başvurulmuş, bu kapsamda Mekke’deki ulaşım problemleri, şehir planlama sorunları, temizlik ve çevre sorunları, halk sağlığı sorunları, elektrik ve enerji sorunları, güvenlik problemleri, katılım ve sorun çözme sürecine ilişkin farklı gündemler tartışılmıştır.

 

Toplantının sonucunda gündem özeti yapılmış, ilgili kuruma sunulmak üzere sonuç ve değerlendirme raporu yazılmıştır. 

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Akdemistanbul nasıl bir kurumdur?...