FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
FILL IN THE FORM, WE'LL CALL YOU
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır. Return will be provided within 24 hours.
  • ustmusdav
  • Yalova Üniversitesi TÖMER Sınavı

Haberler

Duyurular

Birleşmiş Milletler tarafından 18 Aralık 1973 tarihinde Arapçanın resmi dil olarak ilanın yıl dönümü münasebetiyle UNESCO Yürütme Kurulu 08 Ekim 2012 tarihinde 18 Aralık tarihini Dünya Arapça Günü olarak ilan etmiştir. Bu yıl dünya genelinde 9. Kez kutlanacak olan Dünya Arapça Günü, biz Türkiyeli Müslümanlar olarak ayrı bir önem arz etmektedir.

 

   Dünya genelinde tüm Müslümanlar için, öncelikle kutsal kitabımızın dili olarak önemli bir konum teşkil eden Arapça, Hz. Peygamber'in sünnetini anlamak, İslam kültür ve medeniyet mirasımızı ilk kaynaklarından okuyabilmek adına yeni nesiller tarafından öğrenilmesi oldukça önemli bir dildir.

 

   Arapça, günümüz itibariyle sadece dini terminolojide değil; sanat, kültür, edebiyat, medya, turizm, güvenlik ve sağlık gibi birçok sektörde de en çok aranan temel diller arasında yer almaktadır. Arapça, çoğunluğu Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yaşayan yaklaşık 450 milyon kişi tarafından konuşulan bir dil olup Birleşmiş Milletlerin altı resmi dilinden biridir.

 

   Türkiye’de dil alanındaki çalışmaları ile tematik bir sivil toplum kuruluşu olma özelliğini gösteren Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği ve  paydaş kuruluşu Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları 18 Aralık Dünya Arapça Günü’nün Türk kamuoyuna duyurulması ve Arapçanın daha yaygın bir şekilde gündeme gelmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.

 

   Bünyesinde Türkiye’nin en büyük Arapça Dil Eğitim Merkezi'ni barındıran Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumlarımız, Arap Dünyası ile Türkiye arasında yayın dünyasında bir köprü vazifesi gören Akdem Telif Hakları ve Tercüme Ajansımız, Arapça dil öğretim yayıncılığını dünya genelinde yapan Akdem Yayınevimiz, Arapça Kitabın Türkiye’deki adresi olarak bilinen Akdem Store Arapça kitap mağazamız ve Arapça öğretmenlerimizin gelişimlerine destek olan Arapça Öğretmen Akademimiz ile Türkiye’de ilk defa Arapça yeterlilikleri ölçen Akdem Sınav Merkezimiz Arapça eğitimine 14 yıldır vermiş olduğumuz desteklerin birer meyvesidir.

 

   18 Aralık Dünya Arapça Gününün, Arapça eğitim öğretimi adına ülkemiz genelinde hayırlı ve kapsamlı sonuçlara vesile olmasını ümit ederiz.

 

    Dr. Muhammed AĞIRAKÇA
Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları Genel Müdürü

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Özel Akdem Yabancı Dil Eğitim Merkezi bünye...