FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır.
  • Online Eğitimler

Akdem Sınav Merkezi

2009 yılında hizmete başlayan ve hem Arapça hem Yabancılar için Türkçe alanında Türkiye’nin en büyük dil eğitim merkezi olan “Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları” bir yandan kendi bünyesindeki eğitimlerde, diğer yandan kurumlara sunduğu dil hizmetlerinde bugüne kadar çok önemli başarılara imza atmıştır.

Dil eğitimlerinde gösterdiği büyük başarıyı, bu alana hitap eden yayıncılık faaliyetlerinde de ortaya koyan Akdemistanbul, kendisine gelen yoğun taleplere binaen 2018 yılında Akdem Sınav Merkezini hizmete açmış bulunmaktadır.

 

Neden Akdem Sınav Merkezi?

Birçok kurum, Arapçayı ileri seviyede bilen personel arayışına girmekte, kendisine gelen başvurularda adayların Arapça dil seviyesi ile bu alandaki yeterliliğini ölçmek istemekte ama bu konuda çeşitli zorluklar yaşamaktadır. Akdem Sınav Merkezi bu zorlukların aşılması noktasında çözüm ortağı olmak, objektif kriterlere göre ve profesyonel raporlamalarla dil alanında seviye tespit sınavları yaparak kurumların İK birimlerine destek vermek amacıyla yola çıkmıştır.

Akdem Sınav Merkezinin kurulmasındaki temel amaç eğitim ve iş dünyası arasında işlevsel bir bağ kurmaktır. Bu sistem Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu nitelikli dil elemanlarını belirlemek ve onların uygun sahalarda istihdam edilmelerine destek olabilmek için oluşturulmuştur.

 

Akdem Sınav Merkezi Nasıl Bir Hizmet Sunmaktadır?

Akdem Sınav Merkezi, eğitim kurumlarına, şirketlere, sivil toplum kuruluşlarına ve hatta bireylere dil konusunda ölçme ve değerlendirme yapmakta; özgün deneme sınavları, SBS’ler, yazılı sınavlar ve pratik Arapça dil seviyesini ölçen mülakatlar icra ederek bunların sonuçlarını belgeleyip sertifikalandırmakta ve kurumlara bu konuda ayrıntılı raporlar sunmaktadır.

Türk ve yabancı asıllı hocalardan oluşan uzman sınav kadrosuyla profesyonel düzeyde hizmet sunan Akdem Sınav Merkezi, Avrupa Dil Standartlarını temel alarak yabancı dil seviyesini net ve anlaşılır ölçeklerle tespit edip bu konuda objektif raporlamalar yapmaktadır.

Akdem Sınav Merkezinden alınacak Arapça SBS Sonuç Belgesi, kişinin dile dair bilgi ve becerisinin ne düzeyde olduğunu göstermekte ve ona, bir işe başvururken sahip olduğu dil becerisini sergileme olanağı vermektedir. Böylece kişinin dil yeterliliğini kanıtlama konusunda büyük avantaj sağlamaktadır.

Dilin dört temel becerisi olan okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini ölçen sınav türleri ile Akdem Sınav Merkezi Türkiye’de bu kapsamda hizmet veren en büyük merkezdir. Farklı üniversiteleri ve kurumların da sınavlarını icra eden Akdem Sınav Merkezi özellikle Arapça Dil seviyesini ölçümlemekte alanın en iddialı kuruluşudur.

 

 

 

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Neden Akdemistanbul?