FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır.
  • Online Yaz Kursları
  • nurettincevizonlineyds
  • online eğitimler

Arapça Yarışmaları

Arapça Projeleri

EMR_8688 (1).JPG

 

2009-2010 eğitim ve öğretim döneminde İstanbul’daki 25 İmam Hatip Lisesinde Akdemistanbul’un koordinasyonunda gerçekleşen yarışmalar İmam Hatip Liselerinde Arapça heyecanını artırmış, 2010-2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün proje ortağı olmasıyla bu heyecan bütün Türkiye’yi sarmıştır.

 

9.jpg

 

2011-2012 eğitim öğretim yılında Yarışmalara Türkiye’nin yanı sıra Balkanlardan 8 ülke de iştirak etmiştir. Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Romanya, Sırbistan, Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ’daki İmam Hatip Okullarının Türkiye’deki öğrencilerle yarıştığı bu dev organizasyonda Arapça şiir okuma, Arapça hitabet, Arapça musiki ve Arapça bilgi yarışmaları düzenlenmiştir. Arapçanın sanat yönüne de vurgu yapılan uluslararası Arapça yarışmalarında Arapça grafiti ve Arapça tiyatro alanlarında da öğrenciler arasında yarışmalar yapılmıştır.

 

8.jpg

 

İmam Hatip Liseleri için çalışmalar yapan Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşları ile birlikte düzenlenen Uluslararası Arapça Yarışmaları, Akdemistanbul’un Arapça öğretiminin Türkiye’de geliştirilmesi için başlatmış olduğu projelerin yurt dışında da devam ettirilmesi bakımından önemli bir eğitim projesi olarak hayat bulmuştur.

 

7.jpg

 

6.jpg

 

EMR_8731.JPG

 

3.jpg

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Akdemistanbul nasıl bir kurumdur?...