FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
FILL IN THE FORM, WE'LL CALL YOU
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır. Return will be provided within 24 hours.
  • Bayram b
  • NC 1
  • Genel Arapça
  • Ürdün
  • Arapça Ekim
  • ing yeni üst
  • Arapça mütercim
  • Bayanlara özel ileri
  • özel ders
  • alteust

Arapça Öğretmen Akademisi

Arapça Öğretmen Akademisi, Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları bünyesinde 2014 yılından itibaren faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye’de ve dünya genelinde Arapça öğretmenliği yapan ve öğretmen adayı olarak kendisini hazırlayan üniversite mezunlarının mesleki gelişimlerini hedefleyen akademi, Arapçanın bir yabancı dil olarak öğretilmesinin formasyon eğitimlerini takdim etmektedir. Ana dili Arapça olmayan öğrencilere Arapça eğitimi veren öğretmenlerin mesleki gelişimlerini arttırmayı hedefleyen Arapça öğretmen akademisi kurulduğu günden bu yana 30 farklı ülkeden 1000’i aşkın öğretmen adayının eğitim aldığı bir merkez olmuştur.

Arapça Öğretmen Akademisi, yabancılara Arapça öğretimini uygulayan öğretmenlerin gelişiminde aşağıdaki hedeflerle yola çıkmıştır

       1. Öğretmenlere yabancı dil öğretim mesleki formasyonunu kazandırmak
       2. Uzmanlaşmış bir öğretmen kadrosu oluşturma
       3. Arapça öğretmenlerinin sahadaki yeni gelişmelerden haberdar olmasını sağlamak
       4. Arapça öğretmenlerinin dil öğretim alanındaki yeteneklerini geliştirmek

Arapça Öğretmen Akademisi söz konusu amaçları yerine getirme hedefiyle yıl içinde farklı eğitim programları düzenlemektedir:

A. Genel Arapça Öğretim Becerileri Seminerleri: Seminerler giriş niteliğinde olup toplamda dört saatlik tanıtım seminerleri olarak uygulanmaktadır. Ücretsiz olarak uygulanan seminerler öğretmenlere Arapça mesleki gelişimleri ile ilgili temel ipuçları vermektedir.

B. Atölye Programları: Atölye çalışmaları öğrenileni uygulama üzerine odaklanmış çalışmalardır. Genel seminerlerden sonra Arapça öğretmenlerine söz konusu atölyelerde canlı ders anlatımı ve sunum yapma imkanı tanınır. Sunumlardan sonra yapılan kritiklerde sunumun olumlu ve olumsuz yönleri ele alınır.  Atölye çalışmalarında ele alınan bazı konular şu şekildedir:

       .Küçük Yaştaki Öğrencilere Arapça Eğitimleri
       .Bütünleştirici Yöntem ile Arapça Eğitimleri
       .Arapça Derslerinde Uygulanan Etkinlikler ve Dil Oyunları
       .Arapça öğretiminde motivasyon ve motivasyonu arttıran unsurlar

C. İleri Seviye Eğitimler: Arapça Öğretmen Akademisi genel seminer ve atölye çalışmalarının yanı sıra yabancılara Arapça öğretimi konusunda bir dizi seminer çalışması yürütmektedir. Söz konusu eğitimlerden her biri 30 ders saati olarak uygulanmakta olup bu dersler altı ayrı ders şeklinde sunulmaktadır. Toplamda 180 saatlik Arapça Öğretim Metotları İleri Düzey Seminerleri olarak adlandırılan bu eğitimler aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır: 

       1- İkinci dil olarak Arapça eğitimi yöntemleri
       2- Arapça öğretiminde ileri düzey beceriler
       3- Etkinlik ve dil oyunları hazırlama eğitimleri
       4- Eğitim materyallerinin tasarlanması ve hazırlanması
       5- Arapça sınavlarını hazırlama eğitimleri
       6- Arapça öğretiminde teknolojinin kullanılması eğitimleri

      Yabancılara Arapça öğretimi alanında uzun yıllar saha tecrübesine sahip geniş bir akademisyen kadrosu tarafından verilen eğitimler sadece Akdemistanbl Dil Eğitim Kurumları bünyesinde değil yurt içi ve yurt dışı bir çok merkezde sunulmaktadır. Kurulduğu günden itibaren Türkiye’de farklı illerde ve üniversitelerde sunulan eğitimlerin yanı sıra Malezya, Endonezya, İran, Tayland, Kuveyt, Rusya, İngiltere ve Tanzanya’da birçok eğitim kurumunda Arapça öğretmenlerine yönelik eğitim programları uygulanmıştır. Yüz yüze uygulanan programların yanı sıra online olarak da uygulanan eğitimlerde dünyanın farklı bölgelerindeki tecrübelerden de istifade edilmektedir.

Arapça öğretmen akademisi eğitimlerin ve seminerlerin yanı sıra farklı hizmetler de sunmaktadır:

       1- Arapça eğitimdeki verimliliğini artırmak isteyen özel okul, yabancı dil kursu, ve enstitüler için özel temalı çalıştaylar düzenlemek
       2- Eğitim kuruluşlarından gelen talepler üzerine ve ihtiyaçlarına göre özel eğitim kursları düzenlemek
       3- Bünyesinde Arapça öğretmen ihtiyacı olan kurumlara Arapça öğretmenlerinin seçiminde akademik olarak destek olmak ve öğretmenlerden deneme dersleri dinleyerek kurumlar için değerlendirme raporları hazırlamak
       4- Okullar, üniversiteler ve eğitim kuruluşları için Arapça yıllık eğitim planlarının hazırlanmasına katkı sağlamak
       5- Yıl içerisinde Arapça eğitim kadrosuna yönelik rehberlik çalışması yapmak,
       6- Kurumlar için uygun eğitim materyalleri seçmek ve hazırlamak, Akdem Sınav Merkezi ile koordineli olarak kurumlar için özel sınavlar hazırlamak

Arapça Öğretmen akademisinde eğitimlere katılanlara üç ayrı sertifika türü verilmektedir:

       1- Katılım Sertifikası: Seminerlere, çalıştaylara veya ileri düzey kurslara katılan kursiyerlere derslerin u’ine katılması durumunda sunulan sertifika türüdür.

       2- Başarı Sertifikası: İleri düzey seminerlerin sonunda düzenlenen sınavları başarıyla geçen kursiyerlere takdim edilen sertifikadır.

       3- Referans Belgesi / Sertifikası: İleri düzey eğitimlerden asgari birinci eğitim paketini almış olan öğretmenlerin seçici kurul önünde sunmuş oldukları örnek ders sonunda kendileri için yapılan değerlendirmeler olumlu olarak neticelendirilmiş öğretmenlere takdim edilen sertifikadır.

 

Akademik Koordinatörümüzün Arapça Öğretmen Akademisi ile ilgili kısa tanıtım videosu için tıklayınız.

 

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Akdemistanbul’un markalarının internet adre...