FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Uzaktan Eğitim Programları

LİSANS PROGRAMLARI

 

Akdemistanbul, yurt dışından anlaşmış olduğu üniversitelerin Arap dili alanındaki lisans programlarının sınav merkezi olarak çalışmalarına başlamış bir kurumdur. Sınav merkezi olarak hizmet vermesinin yanı sıra programlara kayıt yaptıran öğrencilere lisans düzeyinde Arapça dil eğitim paketleri sunmaktadır.

 

Arap Dili Lisans Programları

 

Arap Dili Lisans Programları 1 yıl yoğunlaştırılmış 900 saatlik Arapça Hazırlık sınıfı eğitimlerinden sonra öğrencilerin girebileceği lisans düzeyinde bir programdır. Bu programa hazırlık okumamış dil becerileri açısından orta-üst seviyeye gelmiş öğrencilerinde katılması mümkündür. Bu program toplam 3 eğitim yılından oluşmaktadır. Birinci yıl öğrencilerin ileri düzey Arapça seviyesine gelmesi hedeflenmektedir. İkinci ve üçüncü yıllarda seçtikleri ihtisas alanında uzmanlaşmaları ve dil seviyesi açısından ileri-üst seviye (C1) ve üstün seviyeye (C2) gelmeleri hedeflenmektedir.

 

İhtisas alanlarımız Mütercim Tercümanlık ve Arapça Basın Dili alanlarıdır. Eğitimin tüm yıllarında dört temel beceri olan dinleme konuşma okuma yazmanın ileri düzeyde işlendiği dersler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra dil kurallarının kapsamlı bir şekilde ele alındığı Nahiv-Sarf ve Belagat dersleri bulunmaktadır. Böylelikle derslerimizde öğrencilere Arapçanın hem kültürel yönü hem akademik yönü verilmeye çalışılmaktadır.

 

İhtisas derslerine gelince örneğin çeviri alanında tercümanların ihtiyaç duyduğu tüm çeviri performansları verilmeye çalışılmaktadır. Örneğin metin-dinleme çevirisi ardıl ve simultane çeviri gibi tüm çeviri modelleri öğretilmektedir.

 

Basın bölümünde ise çeşitli konulardaki yazılı ve sözlü basın metinlerinin yanı sıra haber yazım ve sunum teknikleri de gösterilmektedir.

Arapça lisans programlarından mezun olanlar Arapçayı farklı mecralarda aktif kullanabilen bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu programdan mezun olanlar Arapça çevirinin ihtiyaç duyulduğu tüm alanlarda çalışabilecekleri gibi Arapça haber yazım ve sunum noktasında da kendilerine iş olanakları bulabilmektelerdir.

 

Hali hazırda merkezi Hollanda’da bulunan Islamic University of Europe’un uzaktan eğitim sınav merkezi işlevini gören kurumumuz söz konusu üniversiteye kendi aracılığı ile kayıt yaptıran öğrencilere yüz yüze eğitim imkanı sunmaktadır.  

 

Üniversitemizin eğitimleri ile ilgili kapsamlı bilgiler içeren tanıtım broşürümüze ulaşmak için tıklayınız.

 

Detaylı bilgi almak için 0212 521 41 16 numaralı telefondan iletişime geçebilir veya buraya tıklayıp iletişim bilgilerinizi bırakarak bizim sizi aramamızı sağlayabilirsiniz. 

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Neden Akdemistanbul?