FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
FILL IN THE FORM, WE'LL CALL YOU
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır. Return will be provided within 24 hours.
 • ara tatil
 • İng Kampanya
 • Ürdün
 • Arapça Ekim
 • ing yeni üst
 • Arapça YDS 2023
 • Arapça YDT YKS Eylül
 • Arapça mütercim
 • Bayanlara özel ileri
 • 4 Eylül Bayanlar
 • ADYS BANNER
 • özel ders
 • alteust

Türkçe Dil Eğitimleri - Turkish Language Courses

 
Akdemistanbul’da Türkçe Dil Eğitimleri
 
Akdemistanbul’daki Türkçe dil eğitimlerinin en önemli özelliği kursiyerleri dil bilgisi konularıyla boğmaktan çok, derslerin bol bol pratik, etkinlik ve dramaya dayanıyor olmasıdır. Hocalar sadece gerektiği kadar dil bilgisi kuralı verip, öğrenilen bir kalıbı onlarca cümle örneği ve diyaloglarla vermektedir. Dört temel dil becerisi olan dinleme – konuşma – okuma - yazma becerilerini geliştirecek şekilde, hemen hemen her konuyla ilgili sınıfta pratikler yapılmakta, kursiyerler cümle kurmaya teşvik edilmekte, konular diyaloglarla verilmektedir. Türkçe Kursu broşürlerimize aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
 
Arapça broşür için tıklayınız.  -  İngilizce broşür için tıklayınız.
 
 
Kullandığımız Dil Öğretim Seti
 
Bilgisayar, projeksiyon ve akıllı tahtalardan yararlanarak verilen derslerin gerçekten zevkli ve eğlenceli geçtiği Türkçe kurslarımızda İstanbul Üniversitesi akademik kadrosu tarafından hazırlanan ve dünya genelinde birçok Türkçe öğretim merkezinde kullanılan “YENİ İSTANBUL”  yabancılar için Türkçe eğitim seti kullanılmaktadır. Ders kitabının yanında çalışma kitabı da derslerimizde kullanılmaktadır.
 
 
Her Yönüyle Cazip Bir Eğitim Merkezi
 
Hemen hemen her konuyla ilgili slaytlarımız da mevcut. Bu slaytlar sayesinde en zor görünen dil bilgisi konuları bile bol bol pratikle ve eğlenceli görsellerle öğrenilmiş oluyor. Cazip bir kitap seti, mükemmel bir müfredat, kaliteli ve çok deneyimli hocalarımız var.
 
 
Ünite Sonu ve Kur Bitirme Sınavları
 
Kursiyerlerimizin öğrenme düzeylerini çok önemsiyoruz. Kitabın her ünitesi bittikten sonra mutlaka bir genel tekrar ve o ünite ile ilgili bir kısa sınav yapıyoruz. Kur sonunda da muhakkak yapılan kur bitirme sınavımız mevcut. Hocalarımız ünite sonu ve kur bitirme sınavları okuyup, varsa hataları işaretledikten sonra, bu hatalarını kontrol etmeleri için sınav kâğıtlarını kursiyerlere gösteriyor. Böylece bütün eksikler tamamlanıyor, bütün hatalar gideriliyor.
 
 
Derslere Devam Meselesi
 
Kursiyer eğer derslere en az yüzde 70 oranında devam etmiş, ama kur sınavında başarısız olmuşsa, o kuru %50 indirim ile tekrar okuma hakkına sahip. Bu da elbette kursiyere bir başarı garantisi getiriyor. Yeter ki derslere devam etsin, devamsızlık yapmasın ve derslere geç gelmesin.
 
 
Diğer İmkânlar
 
Haftanın bir günü pratik yapma günümüzdür. Böylelikle haftada bir gün öğrencilerimiz bir hafta boyunca öğrenmiş oldukları konuları pratik yaparak hem pekiştirmiş hem de gerçek hayatta kullanmayı öğrenmiş olurlar. Ayrıca hocalarımız her kurda bir kurum içi etkinlik ve bir kurum dışı etkinlik yapıyorlar. Böyle olunca Türkçe dil eğitimleri sadece sınıfta değil, dışarıda, çarşıda pazarda da yapılabiliyor. Buradaki derslerimiz hayatla iç içe, günlük hayatta işe yarayacak noktalara odaklanan “işlevsel” derslerdir.
 
 
Seviye Tespit Sınavı
 
Kayıt olmaya gelen kursiyer adaylarını toplam 180 soruluk Seviye Tespit Sınavı’na tabi tutuyoruz. Gerekirse kursiyer ile sözlü mülakat da yaptıktan sonra başlayacağı kuru belirliyoruz. Sizler de Türkçedeki seviyenizi öğrenmek istiyorsanız, kurumumuza gelip 180 soruluk bu Seviye Tespit Sınavı’na girebilir, durumunu belirleyebilirsiniz. Hatta dilerseniz, size uygun bir vakitte gelip ücretsiz bir deneme dersi dinleyebilirsiniz.
 
Kurlar ve Seanslar
 
Akdemistanbul’da Türkçe dil eğitimleri hafta içi ve hafta sonu bol seçenekli seanslarda gerçekleşmektedir. Burada her biri 100 ders saatinden oluşan toplam altı kur bulunmaktadır. 
 
Yıllardır binlerce kursiyerin memnun kalarak öğrendiği gibi, başarı garantisiyle Türkçe öğrenmek isteyenler için en doğru adres: Akdemistanbul     
 
Bilgilendirme ve fiyatlandırma tablosu için tıklayınız.
BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Akdem Yayınları’ndan nasıl kitap siparişi...