FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
FILL IN THE FORM, WE'LL CALL YOU
Formu doldurduktan sonra en az 24 saat içinde size geri dönüş sağlanacaktır. Return will be provided within 24 hours.
  • tomer2
  • yaz

Haberler

Haberler

İran Millî Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ve Al-Zahra Üniversitesi yetkilileri ile gerçekleştirilen toplantıda TÖMER Sınavlarının İran’da uygulanması ve online Türkçe eğitimlerimizin Al-Zahra Üniversitesi üzerinden İran genelinde Türkçe öğrenmek isteyen öğrencilere sunulması hususlarında mutabakata varıldı.

              12 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya Al-Zahra Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahnaz Mollanazari, dış ilişkiler sorumlusu Dr. Parichehr Hanachi, Kadın Araştırmaları Merkezi Müdürü Dr. Battol Meshkin Fam, Yabancılara Farsça Öğretimi Bölüm Başkanı Dr. Farhad Sasani, uzaktan eğitim merkezi müdürü Dr. Karimi, İran Millî Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Abdolmajid Alizadeh ile üniversite ve bakanlık yetkilileri katıldı. Akdemistanbul Dil Eğitim Kurumları Kurucusu ve Eğitim Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, genel müdürü Dr. Muhammed Ağırakça ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Ahmed Al-Ruhban’ın katıldığı toplantıda ayrıca Akdem Sınav Merkezi bünyesinde Al-Zahra Üniversitesi’nin koordinasyonunda Farsça Dil Yeterlilik Sınavlarının uygulanması karara bağlandı. İran Millî Eğitim Bakanlığı tarafından İran genelinde geçerliliği olacak olan Farsça Dil Yeterlilik Sınavı 2021 yılsonu itibariyle Türkiye’de tek yetkili merkez olarak Akdem Sınav Merkezi’nde uygulanacak. Yine üniversite yabancılara Farsça öğretim merkezi üzerinden Akdemistanbul’da online Farsça dil eğitimleri sunulacak.

              Akdem Sınav Merkezi tarafından uygulanan Arapça Dil yeterlilik Sınavı (ADYS)’nin Al-Zahra Üniversitesi tarafından İran’da uygulanması hususu da konuşulan konular arasındaydı. 2018 yılında İran’dan gelen akademik bir heyet ile başlayan ilişkiler neticesinde Akdem yayınları tarafından üretilen “Miftah Al- Arabiyye” Arapça Öğretim Seti bakanlığa bağlı ülke genelindeki “İran Dil Merkezlerinde” Arapça ders programı olarak belirlenmişti.

 

BİZ SİZİ ARAYALIM
S: Akdemistanbul’un faaliyet alanları nelerdir...